Pewna wygrana: Przełęcz 4:0 Kolbuszowianka

W meczu 3 kolejki II ligi Juniorów Starszych nasza drużyna mierzyła się z ekipą Kolbuszowianki. Mecz od początku był bardzo wyrównany, dużo rwanej gry i wiele strat po obu stronach. Po kilkunastu minutach zaczęło się to wszystko pomału normować. Każda z drużyn próbowała wypracować sobie dogodną sytuację do strzelenia bramki, jednak zawsze kończyło się jedynie na chęciach. Pierwszym wartym odnotowania faktem była czerwona kartka dla bramkarza gości (30 minuta). Gracjan Poręba chciał minąć golkipera gości, a ten złapał piłkę poza polem karnym. Mimo tego, że graliśmy w przewadze jednego zawodnika, optycznie tej przewagi nie było widać. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego się już nie wydarzyło.

Druga była już diametralnie inna od tej pierwszej - podeszliśmy wyżej rywala i to zaczęło skutkować. Wysoki pressing pozwolił na rozegranie kilku ciekawych ataków, po których pokonywaliśmy już wtedy zawodnika z pola Kolbuszowej. Worek z bramkami rozwiązał Dawid Bal płaskim uderzeniem w długi róg bramki. Nie minęło dużo czasu, a mieliśmy już przewagę dwóch goli - Karol Moszczyński obsłużył Gracjana Porębę, a ten bez większych problemów skierował piłkę do siatki. Chwilę później mieliśmy już 3:0, dośrodkowanie, małe zamieszanie w obrębie 11-stki i Kuba Kudła wykorzystuje niefrasobliwość obrońców. Nie zamierzaliśmy na tym poprzestać i około 75 minuty, Mochan lobuje bramkarza i mamy 4:0. Cały czas naciskaliśmy rywala i były sytuacje, by wygrać wyżej, jednak nie udało się ich wykorzystać. Sędzia zakończył spotkanie wynikiem 4:0 dla Przełęczy.

Nie mamy dużo czasu na odpoczynek, gdyż już w najbliższą sobotę czeka nas mecz w Dębicy z miejscowym MKS-em. Po kolejne 3 pkt panowie!